Saat
Tarihte Bugün
Hava Durumu
Anlık
Yarın
22° 23° 17°

Tarsustan Haberler

TARSUS'TAN HABERLER...

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI GÜNAY TARSUS’TA…

    Tarsus’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, binlerce yıllık geçmişi bulunan kentin turizmden hak ettiğini fazlasıyla alacağını söyledi. Günay, tadilat çalışmaları süren tarihi Tarsus Evlerinin butik otel olarak hizmet vermesi için gerekli olan çalışmaların yapılacağını kaydetti.

    Bakan Günay, tarihi mekânlarda incelemelerde bulundu. "Bereket Peygamberi" olarak bilinen Daniyel Peygamber'in kabrinin bulunduğu Makam Camisi'nde yapılan restore ve düzenleme çalışmalarını inceledikten sonra ilgililerden bilgi alan Günay, daha sonra Kent Müzesi'ne dönüştürülecek olan Kubat Paşa Medresesi, Kırkkaşık Bedesteni, Ulu Camisi ve Saint Paul Kuyusu ile eski Tarsus Evleri'nin bulunduğu Kızılmurat Mahallesini gezdi. Günay, Ulu Camisi içinde bulunan Lokman Hekim ve Hz. Şit'in makamlarını inceleyip, dua okudu.

    Eski Tarsus Evleri'nde restorasyon çalışmalarının yeniden başladığını öğrenen Bakan Günay, restore çalışmaları tamamlanan eski evlerin butik otel olarak bir an önce turizme açılması gerektiğini belirterek, söz konusu evlerin ilgili Özel İdare ya da belediyeye devredilmesi için çalışmalara başlanmasını istedi.

    Bakan Günay,  “Tarsus önümüzdeki süreçte turizmden hak ettiğini fazlasıyla alacak. Tarsus-Kazanlı Turizm Bölgesine yapılacak olan yatırımlarla, Ören yerleri ve İnanç turizmiyle Tarsus hak ettiğini fazlasıyla alacaktır” dedi. Kaynak: www.tarsushaber.com


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret71063
Takvim
Anket
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARINDAN EN ÇOK SEVDİĞİNİZ OYUN HANGİSİDİR?
Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.12842.1322
Euro2.94112.9464